Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

OVOCIE ACAI 

OVOCIE ACAI...

Acai Berry je bobuľovité ovocie pochádzajúce z amazonského pralesa Južnej Ameriky. Nedotknutá príroda, pôda bohatá na živiny, neznečistené ovzdušie ďaleko od civilizácie vytvárajú ideálne podmienky pre ich rast.

Brazílski domorodci užívajú Acai už tisícky rokov kvôli jeho liečivým účinkom a výživným hodnotám. Taktiež im dodáva energiu a zvládajú tvrdo pracovať. Vedci z americkej University of Florida začali viac skúmať Acai Berry len pred pomerne krátkym časom. V roku 2006 ho podrobili dôkladnému výskumu a jeho výsledkami boli viac ako šokovaní.

Acai Berry obsahuje najviac antioxidantov zo všetkého ovocia, aké bolo doteraz na svete objavené! Veľmi pozitívne preto pôsobí na zvýšenie imunitného systému a je to bomba proti rakovine, i ako jej veľmi účinná prevencia.
Acai Berry obsahuje tieto zdraviu prospešné látky:
antioxidanty (najviac zo všetkého ovocia na svete)
aminokyseliny
omega-3 a omega-6 esenciálne mastné kyseliny
veľké množstvo vlákniny
vitamíny B, E, C a iné
minerály, ako selén a iné
a množstvo iných zdraviu prospešných látok

Acai Berry a chudnutie
Účinky Acai Berry na zníženie hmotnosti

Zrýchľuje metabolizmus.

Znižuje chuť do jedla.

Dodáva energiu, čím máte aj po náročnom dni chuť cvičiť.

Acai podporuje odbúravanie tukov a nárast svalovej hmoty, čo sa prejaví hlavne ak budete popri užívaní Super Acai 1200 aj cvičiť, chudnutie bude ešte oveľa rýchlejšie.
Metabolizmus

znamená rýchlosť spalovania prijatých tukov z potravy. Každý človek ho má rôzne rýchly. Kým niekto môže bez problémov jesť vo veľkom množstve ťažké a tučné jedlá, čokoládu každý deň a pokojne i o polnoci, nepriberie ani deko. Teoto mávajú hlavne poniektorí mladí muži, ktorí nech zjedia čo chcú, ich postava je stále vychudnutá. Na druhej strane sú ľudia, ktorí priberú takmer aj z pohára vody.

Čím to je? Na rýchlosť nášho metabolizmu má vplyv viacero faktorov.
Prvý z nich je dedičnosť a vrodené predispozície.
Veľmi dôležité je tiež, ako sme sa stravovali, keď sme boli deti. Za náš spomalený metabolizmus sú preto v niektorých prípdoch zodpovední rodičia. V dospelosti sa to síce dá napraviť, ale už je to zložitejšie.
Ďalší veľmi dôležitý faktor je vek. Niektorí prirodzene štíhli a hlavne mladí ludia ho majú tendenciu spochybnovať. Vraj je všetko len o jedle a o pohybe. Hmm… naozaj? Sama si dobre pamätám časy, keď som mala 20, jedla čokoládu namiesto raňajok a kľudne i o polnoci a napriek tomu som dlhé roky nepribrala ani gram. Samozrejme, nájdu sa aj ľudia, ktorým sa metabolizmus nemení ani vekom. Majú 30, 40, 50, ženy sú po pôrodoch a napriek tomu, že sa v jedle nekontrolujú, nikdy nepriberú. Ale ruku na srdce, koľko takých ľudí poznáte? Drvivej väčšine z nás sa metabolizmus vekom spomaluje a ešte horšie to býva u žien po menopauze.
Metabolizmus sa zvykne pokaziť po prestaní fajčenia a tiež ho rozhádžu niektoré hormonálne lieky.
A veľmi zlú službu robia nesprávne diéty, hlavne hladovanie a následné prejedanie sa po jej skončení. Pri diéte si organizmus myslí, že nastalo obdobie hladomoru. Síce spaluje tuky, čo má v zásobe, ale keď neskôr začne dostávať opäť dosť potravy, začne ju v ešte väčšej miere ukladať vo forme tukov. Veď čo ak zas príde hladomor? Musí byť naň pripravený, musí mať dostatočné zásoby. S každou ďalšou diétou je to stále horšie a horšie. Preto, už nikdy žiadne hladovanie!

No a teraz, čo s tým?

Zrýchliť metabolizmus nie je nemožné. Je na to treba ale dostatok trpezlivosti a odhodlania. Všeobecne sa metabolizmus zrýchluje pravidelným cvičením, alebo športom. Nemusíte sa pritom pretrhnúť, nemusíte cvičiť ani každý deň. Po prekonaní prvotnej lenivosti sa na ďaľšie cvičenia budete tešiť. Veľa ľudí odradí, keď po prvom cvičení dostanú veľkú svalovicu a viac sa už cvičiť ani nepokúsia. Nepresilujte sa preto. A tiež pred a po cvičení užívajte enzýmy, veľmi dobre pomáhajú svalovici predchádzať, či ju oveľa rýchlejšie prekonať.

Čo sa týka potravy, ako už bolo spomenuté, nesmiete v žiadnom prípade hladovať. Treba zmeniť stravu, jesť menej mäsa, mastných jedál a viac zeleniny, hlavne surovej. Toto ale nie je stránka zaoberajúca sa zdravou stravou, preto sa tejto téme nebudeme viac venovať, informácií tohto zamerania nájdete neúrekom na iných stránkach.
No a čo s tým má Acai Berry?

Nečakajte od Acai zázraky na počkanie, ani nemožné do troch dní. Acai nie je všeliek a pokiaľ máte veľmi nezdravé stravovacie návyky, bez vášho aspoň minimálneho pričinenia vám schudnúť nepomôže. Pokiaľ budete o polnoci vyjedať chladničku a potom si dáte Acai, beriete ho zbytočne. Stačí ale, aby sa vaše stravovacie návyky znormalizovali. Ak k tomu začnete aspoň trocha cvičiť, výsledky sa dostavia ešte oveľa skôr. Acai Berry vám pomôže zrýchliť metabolizmus a z jedla, ktoré prijmete vylúčite viac tukov, ktoré by sa vám inak veselo ukladali do podkožia..

Acai Berry a rakovina

Už spomínaný výskum vedeckých kapacít z USA potvrdil, že Acai Berry má skutočne schopnosť liečiť onkologických pacientov. Pri podávaní terapeutických dávok výťažkov z Acai berry pacientom trpiacim leukémiou nastala samodeštrukcia rakovinových buniek v neuveriteľných 86 percentách prípadov! Dlhodobé pozorovanie a testy potvrdili, že Acai dokáže úspešne bojovať aj s mnohopočetnými metastázami a po jeho pravidelnom požívaní nastáva rapídne zmenšenie alebo až úplné vymiznutie metastáz. Liečivé látky plodov Acai boli vyhlásené za zatiaľ najúčinnejší antioxidant, aký bol do dnešného dňa v prírode objavený.

Upozornenie: Acai Berry nenahrádza bežnú liečbu rakoviny, ktorú vám naordinuje váš lekár, slúži len ako doplnková terapia.


Čo sú antioxidanty

Antioxidanty ničia voľné radikály, tým posilňujú imunitný systém, regenerujú bunky, pomáhajú chrániť srdce. Antioxidanty bojujú proti baktériam a chránia organizmus pred voľnými radikálmi, látkami, ktoré sa tvoria v tele pri látkovej výmene. Ľudské telo si síce vyrába vlastné antioxidanty, ale to nestačí na obmedzenie množstva radikálov, preto potrebuje viac antioxidantov, ako si ich vie samo vyrobiť. Antioxidanty je preto potrebné prijímať aj z potravy. A to platí najmä vtedy, ak je človek chorý. Antioxidanty sa našťastie nachádzajú v mnohých potravinách. Antioxidačné účinky majú aj bioflavonoidy, ktoré sa nachádzajú v niektorých druhoch zeleniny a ovocia, napr. brokolica, čučoriedky, Acai Berry.

Jednotka na meranie antioxidantov v potravinách ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity):
Mrkva 50
Paradajka 60
Brokolica 150
Čučoriedky 350
ACAI 1026 ORAC !!!

Ďalšie účinky Acai Berry
Acai Berry ale nie je len najúčinnejší antioxidant a prosriedok na chudnutie, má aj iné účinky:
čistí a detoxikuje organizmus, odstraňuje jedy
ničí choroboplodné zárodky a vírusy, zvyšuje imunitu
zvyšuje fyzickú aktivitu
spomaľuje proces stárnutia buniek, omladzuje organizmus, redukuje vrásky, skrášľuje pokožku
pôsobí proti depresii, zlepšuje náladu, pomáha pri nespavosti
zvyšuje koncentráciu, pomáha lepšie sa učiť, posilňuje pamäť
obsahuje veľa vlákniny, pomáha pri vyprázdňovaní, prečisťuje črevá, tým detoxikuje organizmus a zároveň predchádza rakovine hrubého čreva a chorobám tráviaceho traktu
znižuje cholesterol
pomáha udržiavať normálny krvný tlak
diabetikom pomáha udržiavať normálnu hladinu cukru v krvi (veľa diabetikov má s Acai vynikajúce výsledky)
ženám v menopauze pomáhe znížiť jej nepríjemné prejavy
zmierňuje bolesti hlavy a závrate
znižuje dobu hojenia rán
posilňuje svaly a kosti
pomáha pri zápaloch a artitíde
posilňuje srdce, znižuje riziko srdcových chorôb

 

BOBULE ACAI jako vitaminová bomba třetí generace

jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů – Anthokyanin
o léčebných účincích se přesvědčili už před staletími místní Indiáni
přezdíváno „ovoce bohů“
obsahuje vitamíny A, B1, B2, B3, C a E
vláknina, bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny
minerální látky – draslík, měď a mangan
ACAI – unikátní zpracování

Bobule ACAI, pokud nejsou zpracovány lyofilizací, ztrácejí svou hodnotu a všechny tyto zmíněné účinky. Firma, která má výrobu formou lyofilizace patentovanou, je právě MonaVie.

Ta zpracovává bobule a na nich pak staví svůj výrobní program, jehož výsledkem jsou vysoce výživné šťávy na přírodní bázi a bez konzervantů. Jedním z výrobků je ovocná šťáva, vyráběná právě z takto zpracovaných bobulí ACAI a míchá se s dalšími ovoci, což zaručuje přísun vitamínů na celý den.

ACAI je jeden z nejúčinnějších antioxidantů na světě. Antioxidanty mají pro tělo čistící účinky a v celé lahvi je 25 % šťávy z ACAI, tedy takové množství, které v žádné tobolce nebo prášku s názvem „antioxidant“ nenajdete.

Jinými slovy – abyste dostali do těla tolik živin, vitamínů, minerálů a antioxidantů, museli byste si u firem s potravinovými doplňky koupit deset různých balení s tobolkami.
Komu pomůže ACAI?
Kdo má oslabenou imunitu a je náchylný k bakteriálním a virovým onemocněním
Kdo příliš unavuje své oči, například u počítače – zlepšuje ostrost vidění
Kdo potřebuje snížit a stabilizovat krevní tlak
Kdo potřebuje snížit a stabilizovat cholesterol
Diabetikům I. i II. typu – svou antioxidační aktivitou působí proti blokaci periferních receptorů
Kdo má zažívací potíže
Kdo potřebuje zvýšit svalovou aktivitu a pružnost svalů
Kardiakům – pomáhá udržet kardiovaskulární systém v dobré kondici
Kdo potřebuje posílit imunitní systém
Kdo potřebuje zhubnout – je doporučována při redukčních režimech pro svou bohatost a sytost..
TOPlist